Strzelec

Strzelec Zodiakalnym strzelcem jest osoba urodzona pomiędzy 23 listopada a 21 grudnia. Osoby spod tego znaku to przede wszystkim bardzo entuzjastycznie ludzie, którzy cenią sobie przyjaźń oraz są ciekawe świata. Najważniejszą cechą strzelca jest uwielbienie wolności, lubią stale być w ruchu i poznawać nowe miejsca. Szybko się klimatyzują w nowym otoczeniu i zyskują grono przyjaciół. Ludzie cenią sobie kontakt ze strzelcem, ponieważ jest pomocny i uczciwy, nigdy też nie ukrywa swoich intencji można z niego czytać jak z otwartej książki. Strzelec ceni sobie niezależność, nie lubi, kiedy jest ograniczany wówczas dochodzi do konfliktu. Często nazywany jest też rzecznikiem społecznym, ponieważ dba o swoich znajomych i otoczenie. Nie trzeba go też długo namawiać do zabawy czy nowości. Strzelec jest bardzo aktywnym znakiem zodiaku, który prowadzi bujne życie w tym również towarzyskie. Przyjaznymi znakami będą dla niego bliźnięta, baran, wodnik. Z kolei powinien wystrzegać się osób z pod znaku byka, ryby czy raka.

Byk

Byk Kolejnym znakiem zodiaku w horoskopie jest byk. Spod tego znaku są osoby urodzone między 19 kwietnia a 20 maja. Znak ten jest podległy żywiołowi ziemi i według wierzeń jest chroniony przez planetę Wenus. Osoby urodzone w tym czasie charakteryzują się przede wszystkim ogromną cierpliwością, dzięki której mogą osiągnąć każdy zamierzony cel w życiu. Byki są także bardzo rozważne rzadko popełniają błędy wynika to z ich cierpliwej natury, oraz ogromnej rozwagi. Kolejnymi cechami przepisywanymi ludziom urodzonym w tym czasie jest hołdowanie tradycji. Zodiakalne byki cenią dom oraz tradycję rzadko decydują się na coś szalonego czy jakiekolwiek zmiany na nowoczesność. Poza pozytywami bykowi nie można odmówić również przywiązania do spraw doczesnych. Osoby spod tego znaku lubią podsiadać i jest to dla nich ważna wartość w życiu, śmiało można stwierdzić, że to materialiści. Jeśli chodzi o stronę partnerską byki powinny wiązać się lub otaczać w swoim życiu osobami spod znaku panna, byk, waga czy koziorożec, z koli baran i skorpion to znaki zodiaku, których powinien się wystrzegać.

Waga

Waga Waga jest znakiem należącym do żywiołu powietrza. Planetą, która czuwa nad tym znakiem jest Wenus. Sam symbol tego znaku jest bardzo adekwatny do cech osobowościowych wagi, ponieważ zawsze rozstrzyga spory i jest bardzo sprawiedliwa. Najczęściej sprawdza się w roli mediatora. Wagi lubią być też popularne, kiedy już zabierają się do czegoś prowadzą sprawę do całkowitego zakończenia. Wagą nie można odmówić dobrego smaku oraz stylu, potrafią pięknie wykonać wnętrze, ale też zadbać o swój wizerunek, aby był oryginalny. Zodiakalne wagi są bardzo mądrymi i rozważnymi ludźmi cecha ta przydaje się w kontakcie z innymi, potrafią odnaleźć się w każdej rozmowie. Małą wadą, o jakiej warto wspomnieć jest pewien narcyzm. Wagi mają ogromną świadomość swoich atutów, więc często stawiają się na piedestale nawet, kiedy nie mają racji. Lubią być chwalone i kompletowane. Waga jest trudną osobą w kontaktach, ale dla poprawnych relacji powinna wybierać osoby spod znaku wodnika, koziorożca, zalecane jest omijanie baranów, strzelcy, ryb, ponieważ porozumienie jest tutaj nikłe.

Kamienie znaków zodiaku

Kamienie znaków zodiaku Kamienie oraz minerały od dawien dawna interesowały ludzkość. Upatrywano w nich tajemnej mocy. Według podań kamienie mają magiczną moc i mogą transmitować dobre cechy. Szczególnym powodzeniem cieszą się kamienie urodzeniowe, rozpowszechniły się na tak dużą skale, że dały początek nowej nauce, jaką jest leczenie kryształami. Według horoskopów każdy znak zodiaku ma swój żywioł oraz kamień, który dobrze na niego oddziałuje. Istnieją polaczenia znaku z zodiakiem, według których noszenie odpowiedniego kamienia może dać nam wiele szczęścia i dobroci. Kamień taki ma pełnić funkcje talizmanu chroniącego nas przed złymi wydarzeniami. Co ciekawe wiele osób jest podatnych na tego typu sugestię i takowe kamienie zaczyna nosić. Każdy znak zodiaku ma swój kamień, swoje znaki sprzyjacie, dlatego też watro się z nimi zaznajomić. Wielu ludzi wierzących w moc horoskopu bardzo poważnie traktuje kwestię mocy, jaką przynoszą kamienie zodiakalne. Talizmany takie można nosić przy sobie, jaki mieć w domu, aby mogły nas chronić.