Połączenia zodiakalne

Połączenia zodiakalne Horoskopy były obecne w życiu ludzkim od dawnych lat. Już w starożytności stawiano horoskopy jednak nie były dostępne dla wszystkich. Na ten luksus mogli pozwolić sobie jedynie bogate osobistości. Dziś horoskopy są ogólno dostępne i zgłębiają naturę człowieka. W horoskopie liczy się najbardziej data urodzenia danego człowieka oraz układ planetarny, tak na prawdę każdy z nas ma swój słoneczny zodiak. Jest to punkt, w którym słońce znajdowało się, kiedy przyszliśmy na świat. Według astrologów słonce określa to, jakimi jesteśmy zewnętrznie, zaś na cechy osobowościowe wpływ ma sam księżyc. To on decyduje o tym, że jesteśmy tacy a nie inni i wybieramy określony typ partnera. Wybór taki nie musi być przypadkowy według astrologów istnieje pewna więź zodiakalna, czyli pewna zgodność par, która określa się na podstawie położenia księżyców tych ludzi. Według astrologów ustawienie planet może wpływać na to, że jakiś znak jest nam bardziej przyjazny inny mniej. Znając znak zodiaku partnera możemy szybko określić czy pasujemy do siebie pod względem osobowości.

Koń

Koń Jednym ze znaków w chińskim horoskopie jest koń. Kojarzy się nam ze stoickim spokojem oraz wrażliwością, podobne cechy opisuje horoskop. Życie z osobą spod tego znaku na pewno nie jest nudne. Zodiakalne konie są bardzo spontaniczne działają, szybko i skutecznie. Co ciekawe nie są to ludzie wylewni raczej skryci, koń nie lubi pokazywać swoich słabości, woli uchodzić za twardy charakter. Konie, pomimo, że mają dusze romantyczną nie eksponują tego lubią związki proste bez zależności tak, aby każdy czuł się swobodnie. Tak na prawdę niezbyt zależy im na stabilnym i trwałym związku, nie są dyplomatami, więc ich relacje z drugą osobą szybko się psują. Jeśli chodzi o dom zodiakalny koń jest bardzo chaotyczny, zależy mu na rodzinie daje z siebie sto procent jednak nie uczestniczy w życiu rodzinnym tak do końca. Skutkuje to tym, że domownicy muszą liczyć bardziej na siebie. Koń ceni sobie swobodę i niezależność, dlatego trudno trwać mu w jednym miejscu przy partnerze czy rodzinie. Konie prowadzą urozmaicone życie jednak czasami także wymagają odrobiny ciepła.

Chińskie znaki zodiaków

Chińskie znaki zodiaków Podstawą chińskiego horoskopu są nie ciała niebieskie, jednak cechy charakteru. Według legendy wszystkie znaki zodiaku występujące w owym horoskopie są nie przypadkowe i oznaczają zwierzęta, które przybyły do umierającego buddy. Pierwszym był szczur. Według chińczyków zwierzę oraz osoba spod tego znaku to człowiek miły, jednak bardzo oszczędny i krytykujący innych. Kolejnym znakiem zodiaku jest bawół osoba taka charakteryzuje się cierpliwością oraz nieśmiałością. Kolejnym znakiem jest tygrys. Osoba taka to prawdziwy despota, który nie umie się podporządkować innym, rodzaj przywódcy. Następnym znakiem, o którym warto wspomnieć jest królik. Bardzo spokojny, domator lubiany w towarzystwie. Nie można pominąć również smoka. Osoba z pod tego znaku jest energiczna, odważna i nie umie przyjmować krytyki. Następny w horoskopie klasyfikuje się wąż, osoba taka jest bardzo atrakcyjna elokwentna, podoba się innym. Osobę zaradną i gotową na odniesienie dużego sukcesu zawodowego charakteryzuje koń. Kolejnym ważnym znakiem jest małpa, czyli osoba bardzo inteligentna, zaradna życiowo, następnie przyjacielski pies i łagodna świnia.

Horoskop chiński

Horoskop chiński Horoskopy mają tak dużą siłę przebicia, że znajdują się w każdej kulturze. Co ciekawe w odróżnieniu od polskiego horoskopu występują tutaj całkiem inne zodiaki tj. zwierzęta. Jedynym elementem, który łączy je tylko fakt, że jest ich dwanaście, tyle samo ile miesięcy w roku kalendarzowym. W horoskopie chińskim wyróżniamy następujące znaki zodiaku kogut, waż, szczur, małpa, koń, smok, koza, tygrys, bawół, pies, świnia królik. Horoskop chiński jest bardzo ciekawy, znajduje się w nim dwanaście znaków zodiaku, każdy z nich przyporządkowany jest do roczników stanowią one nie, jako ich opiekunów. Według wierzeń chińskich osoby urodzone pod każdym znakiem zodiaku mają wiele cech tychże zwierząt. Występowanie zwierząt w horoskopie chińskim nie jest przypadkowe, powstała na ten temat nawet legenda, która głosi, że przed śmiercią budda zwołał do siebie wszystkie zwierząt jednak z ogromu gatunków pojawiło się ich tylko dwanaście. Ze względu na kolejność przybywania zwierząt do buddy, nazwał nimi kolejne lata. Pierwszy przybył szczur, dlatego jest na samym początku horoskopu.