Rodzaje horoskopów

Rodzaje horoskopów W dobie nauki oraz techniki powstała duża grupa horoskopów. Każda z nich odnosi się do innych aspektów naszego życia. Ludzie przyporządkowani są najczęściej swoim znakom zodiaku, które określa się na podstawie daty urodzenia. Tak na prawdę rodzajów horoskopów jest tak wiele, ponieważ trudno było by opracować jeden uniwersalny, każdy człowiek jest inny ma inną osobowość. Do najważniejszych rodzajów horoskopów zaliczamy urodzinowe gdzie podstawowym kryterium jest data narodzin, partnerskie w tym wypadku możemy dowiedzieć się jak potoczą się nasze relacje z drugą osobą. Nie można pominąć też horoskopu pytaniowego czy wydarzeniowego. W pierwszym przypadku możemy zadać pytanie na nurtujące nas zagadnienie, najczęściej wróżbicie z kolie horoskop wydarzeniowy ma być wskazówką na temat ważnych wydarzeń, jakie mają mieć miejsce w naszym życiu. Horoskopy mogą być przeróżne i obejmować pewną jednostkę czasu, czyli od tych dziennych nawet po tygodniowe czy roczne. Rodzajów horoskopów jest tak wiele, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Baran

Baran Baran jest pierwszym znakiem zodiaku występującym w horoskopie polskim. Osoby z pod tego znaku urodzone są miedzy 21 marca a 18 kwietnia. Zodiakalny baran to osoba odważna, ale też szybko działająca, często impulsywność sprawia, że może mieć z tego powodu problemy. Baranowi nie można odmówić również ogromnej szczerości oraz entuzjazmu są to osoby pozytywnie nastawione do ludzi i otoczenia. Barany to bardzo inteligentne osoby, które dobrze wykonują powierzone im zadania. W pracy jednak spisują się tylko, kiedy wykonują zadania powiązane z ich zainteresowaniami. Zawodami, w jakich mogą odnieść sukces jest stanowisko wojskowego, biznesmena czy handlowca. Jeśli chodzi o horoskop partnerski panie z pod tego znaku powinny wiązać się przede wszystkim z osobami ze znaku strzelca, wagi, lwa, ponieważ stanowią najlepsze połączenie. Jeśli chodzi o wytyczne dla barana powinien wystrzegać się ludzi z pod znaku koziorożca panny czy raka, ponieważ bardzo duża różnica w charakterze nie wróży dobrych kontaktów.

Zodiak chiński

Zodiak chiński Horoskopów jest bardzo wiele jednak nie muszą wszędzie występować w takiej samej postaci, przykładem jest horoskop chiński. Jest on zupełnie inny niż zachodni. Co ciekawe, co roku zmienia się zwierzę, które dominuje w zodiaku. w polskim horoskopie jest zupełnie inaczej i znak zodiaku zmienia się częściej, co miesiąc. Obieg chińskiego zodiaku jest znacznie dłuższy od naszego polskiego i trwa całe dwanaście lat. W rezultacie cały cykl kalendarza trwa sześćdziesiąt lat. W horoskopie chińskim dominuje dwanaście zwierząt podobnie jak w naszym z tą różnicą, że kalendarz zachodni był tworzony na podstawie ruchu planet oraz daty narodzin poszczególnej osoby, z kolei horoskop chiński opiera się na cechach osobowościowy danego zwierzaka. Nie można mówić tutaj o żadnej przypadkowości, powstała na ten temat nawet bardzo ciekawa legenda. Według podań budda, kiedy już umierał poprosił wszystkie zwierzęta, aby go odwiedziły jednak na apel odpowiedziało tylko dwanaście z nich, dlatego zostały zawarte w chińskim horoskopie, jako zodiaki i funkcjonują po dziś dzień.