Horoskop chiński

Horoskop chiński Horoskopy mają tak dużą siłę przebicia, że znajdują się w każdej kulturze. Co ciekawe w odróżnieniu od polskiego horoskopu występują tutaj całkiem inne zodiaki tj. zwierzęta. Jedynym elementem, który łączy je tylko fakt, że jest ich dwanaście, tyle samo ile miesięcy w roku kalendarzowym. W horoskopie chińskim wyróżniamy następujące znaki zodiaku kogut, waż, szczur, małpa, koń, smok, koza, tygrys, bawół, pies, świnia królik. Horoskop chiński jest bardzo ciekawy, znajduje się w nim dwanaście znaków zodiaku, każdy z nich przyporządkowany jest do roczników stanowią one nie, jako ich opiekunów. Według wierzeń chińskich osoby urodzone pod każdym znakiem zodiaku mają wiele cech tychże zwierząt. Występowanie zwierząt w horoskopie chińskim nie jest przypadkowe, powstała na ten temat nawet legenda, która głosi, że przed śmiercią budda zwołał do siebie wszystkie zwierząt jednak z ogromu gatunków pojawiło się ich tylko dwanaście. Ze względu na kolejność przybywania zwierząt do buddy, nazwał nimi kolejne lata. Pierwszy przybył szczur, dlatego jest na samym początku horoskopu.

Horoskop chiński szczur

Horoskop chiński szczur Horoskop chiński jest bardzo ciekawy, ponieważ bada relacje między ludźmi. Każdemu zwierzakowi przypisane są poszczególne cechy, które je charakteryzują. Pierwszym znakiem w kalendarzu chińskim jest szczur. Według legendy przybył do umierającego buddy, jako pierwszy. Szczura cechuje przede wszystkim rodzinny styl życia. W zasadzie są domatorami, którzy rzadko opuszczają dom. Można na nich polegać także od strony partnerskiej, ponieważ w sprawach sercowych są bardzo stali w uczuciach i tego samego oczekują od drugiej osoby. Szczury lubią być zapewniane o miłości i ją odwzajemniać. Jeśli tylko stworzy się im poczucie bezpieczeństwa bywają bardzo romantyczne i kreatywne w swym działaniu. Osoby spod tego znaku charakteryzują się także pewną przedsiębiorczością, znakomicie radzą sobie z kierowanie dużym zespołem i umieją negocjować. Dzięki swoje łagodnej naturze szczury są bardzo lubiane i szanowane. Jeśli chodzi o kobietę spod tego znaku jest bardzo krytyczna i najlepiej nie wchodzić jej w drogę.

Zodiak chiński

Zodiak chiński Horoskopów jest bardzo wiele jednak nie muszą wszędzie występować w takiej samej postaci, przykładem jest horoskop chiński. Jest on zupełnie inny niż zachodni. Co ciekawe, co roku zmienia się zwierzę, które dominuje w zodiaku. w polskim horoskopie jest zupełnie inaczej i znak zodiaku zmienia się częściej, co miesiąc. Obieg chińskiego zodiaku jest znacznie dłuższy od naszego polskiego i trwa całe dwanaście lat. W rezultacie cały cykl kalendarza trwa sześćdziesiąt lat. W horoskopie chińskim dominuje dwanaście zwierząt podobnie jak w naszym z tą różnicą, że kalendarz zachodni był tworzony na podstawie ruchu planet oraz daty narodzin poszczególnej osoby, z kolei horoskop chiński opiera się na cechach osobowościowy danego zwierzaka. Nie można mówić tutaj o żadnej przypadkowości, powstała na ten temat nawet bardzo ciekawa legenda. Według podań budda, kiedy już umierał poprosił wszystkie zwierzęta, aby go odwiedziły jednak na apel odpowiedziało tylko dwanaście z nich, dlatego zostały zawarte w chińskim horoskopie, jako zodiaki i funkcjonują po dziś dzień.