Rys historyczny horoskopu

Rys historyczny horoskopu Horoskopy mają bardzo bogatą przeszłość, stawiano je już pięćset lat temu, głównie w Babilonie, Mezopotamii czy Indiach. Dziś horoskop rozpatruje się w kategorii działu astrologii. Jest to zapis planet, ich ustawiania, jakie miało miejsce w chwili naszego narodzenia się. Dlatego też, aby właściwie sporządzić horoskop danej osoby bierzemy pod uwagę dokładną datę narodzin, dzień i miesiąc a nawet nie rzadko godzinę. Horoskop bardzo często porównywany jest do kodu na temat naszego życia, dzięki planetom możemy odczytać, co nas spotka w życiu, jeśli układ był szczęśliwy wówczas i nas spotka coś dobrego. Zadaniem horoskopu jest pomoc człowiekowi w zrozumieniu siebie samego, dzięki niemu może dostać wskazówki jak ma postępować jednak nie powinien tego rozumować, jako wytycznych. Wszytko w naszym życiu ciągle się zmienia, więc i horoskop również. Rodzajów horoskopów jest wiele, najczęściej czytamy jednak ten dzienny. W nim zawarte są ciekawe informacje na temat naszego życia prywatnego, miłości, pracy czy gotówki.

Horoskop chiński

Horoskop chiński Horoskopy mają tak dużą siłę przebicia, że znajdują się w każdej kulturze. Co ciekawe w odróżnieniu od polskiego horoskopu występują tutaj całkiem inne zodiaki tj. zwierzęta. Jedynym elementem, który łączy je tylko fakt, że jest ich dwanaście, tyle samo ile miesięcy w roku kalendarzowym. W horoskopie chińskim wyróżniamy następujące znaki zodiaku kogut, waż, szczur, małpa, koń, smok, koza, tygrys, bawół, pies, świnia królik. Horoskop chiński jest bardzo ciekawy, znajduje się w nim dwanaście znaków zodiaku, każdy z nich przyporządkowany jest do roczników stanowią one nie, jako ich opiekunów. Według wierzeń chińskich osoby urodzone pod każdym znakiem zodiaku mają wiele cech tychże zwierząt. Występowanie zwierząt w horoskopie chińskim nie jest przypadkowe, powstała na ten temat nawet legenda, która głosi, że przed śmiercią budda zwołał do siebie wszystkie zwierząt jednak z ogromu gatunków pojawiło się ich tylko dwanaście. Ze względu na kolejność przybywania zwierząt do buddy, nazwał nimi kolejne lata. Pierwszy przybył szczur, dlatego jest na samym początku horoskopu.

Horoskop urodzeniowy

Horoskop urodzeniowy Data przyjścia na świat jest bardzo ważnym momentem dla każdego człowieka. Wielu z nas sądzi, że od daty tej wiele zależy, czyli miedzy innymi nasz charakter, osobowość. dlatego też warto znać dokładny czas narodzin nawet, co do minuty wówczas możemy dowiedzieć się sporo na nasz temat od strony horoskopu. Według horoskopu urodzeniowego za pomocą daty urodzenia można wytłumaczyć, dlaczego postępujemy tak a nie inaczej i jaki mamy cechy osobowości. Horoskop urodzeniowy oblicza się weryfikując dokładne dane każdego człowieka. Na podstawie planet ich ruchów określa się, jakim jesteśmy znakiem zodiaku. W horoskopie polskim występuje ich dwanaście i odpowiadają naszym narodzinom. Horoskop urodzeniowy jest najczęstszym, jakim możemy się spotkać. Zazwyczaj zawarte są w nim informacje dotyczące spraw finansowych, miłosnych czy naszej przyszłości. Horoskop urodzeniowy może także określać większą strefę czasową, czyli może być nie tylko jednodniowy, ale tygodniowy czy nawet roczny. Spotkamy go przede wszystkim w czasopismach na internecie czy specjalnej prasie naukowej.

Pochodzenie nazwy horoskopu

Pochodzenie nazwy horoskopu Słowo horoskop pochodzi ze starego języka greckiego i oznacza w dosłownym znaczeniu godzinę i obserwację. Horoskopy stawiane były już w dawnych czasach jednak były określane tylko i wyłącznie na podstawie układu ciał niebieskich. Horoskop określa pewien schemat, który dotyczy nieba. Aby go łatwiej zrozumieć wystarczy tylko narysować koło i następnie je podzielić na dwanaście części. Każda z tych elementów odpowiada takiej samej liczbie sektorów nieba. Dla laików horoskop to jedynie znaki zodiaków. Horoskop ustala się na podstawie daty naszych narodzin, ale nie tylko ważna jest też godzina dzięki wszystkim tym elementom można ustalić cechy osobowościowe każdej jednostki. Dawniej stawianiem horoskopów zajmował się astrolog dziś jest podobnie, ale dołączyli do niego również wróżowie, osoby stosujące tarota. Horoskop stał się nie tylko formą poznania siebie, ale też prawdziwym biznesem, od którego można się uzależnić bardzo szybko. Ludzie częściej zaczynają wierzyć przepowiedniom niż swojej intuicji.